Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Egipcjanin może bezpiecznie pozostać w Polsce. Sąd nie zgodził się na jego ekstradycję

Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie nie zgodził się na ekstradycję do Kataru Egipcjanina skazanego za oszustwa.

Chodzi o sprawę Sherifa H., którego sąd w Katarze skazał na 8 miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 3 tysięcy riali katarskich – czyli około 3 tysięcy złotych, za wystawienie czeków bez pokrycia na kwotę 420 tysięcy.

Jak poinformował sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Sąd Okręgowy w Olsztynie nie godząc się na ekstradycję Egipcjanina uznał za prawdopodobne, że Sherif H. może być pozbawiony w Katarze prawa do obrony oraz rzetelnego procesu. Jak wyjaśnił, do chwili zatrzymania w Polsce, ścigany nie wiedział o toczącym się przeciwko niemu postępowaniu, ani o wyroku i orzeczonej karze. Ponadto nie ma już prawnych możliwości zaskarżenia wyroku.

Sędzia Dąbrowski-Żegalski podkreślił, że olsztyński sąd nie kwestionuje zasadności zarzutów postawionych Sherifowi H. związanych z wystawieniem czeków bez pokrycia. Jeżeli postanowienie sądu o niedopuszczalności ekstradycji się uprawomocni, Egipcjanin będzie mógł swobodnie poruszać się po Polsce.

W innych krajach może być zatrzymany, bo jest poszukiwany listem gończym Interpolu.

 

Autor: W. Chromy/P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, ekstradycja
Był poszukiwany i przekręcił licznik na 10 tys. kilometrów. 35-latek stanie przed sądem

Nie zatrzymał się przed znakiem STOP - teraz może mu grozić do 5 lat więzienia. Kierowca chevroleta nieprzepisową jazdą zwrócił uwagę policjantów patrolujących ulicę Skłodowskiej-Curie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV