Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Edukacja z wojskiem. Żołnierze będą prowadzili lekcje na temat bezpieczeństwa

Fot. MON

Żołnierze Wojska Polskiego będą prowadzili lekcje o bezpieczeństwie. W polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych rusza pilotażowy program „Edukacja z wojskiem”.

Ministrowie edukacji i obrony narodowej podpisali list intencyjny w tej sprawie. Podczas wspólnej konferencji prasowej podkreślali, że szkoła ma być miejscem, które powinno uczyć jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że program „Edukacja z wojskiem” ma podnieść poziom bezpieczeństwa w Polsce.

Doszliśmy do wspólnego wniosku, że trzeba wejść z edukacją o bezpieczeństwie, pokazać wojsko w szkole, pokazać, co można zrobić, jak przygotować się na momenty kryzysowe, jak udzielić pierwszej pomocy

– wyjaśniał szef MON.

Pilotaż obejmie blisko trzy i pół tysiąca szkół z całej Polski. Program rozpocznie się 6 maja, a zakończy 20 czerwca. Zajęcia będą prowadzone przez specjalnie przeszkolonych żołnierzy w trzygodzinnych blokach.

Redakcja: A. Niebojewska za IAR

Więcej w wojsko, szkoła, bezpieczeństwo, lekcje, video
Bogusława Orzechowska o układzie sił w sejmiku i drugiej turze wyborów. Posłuchaj rozmowy

- Nie spodziewam się wielkich rewolucji. Asa w rękawie nie mamy - powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn radna-elekt sejmiku województwa Bogusława Orzechowska. Była senator Prawa...

Zamknij
RadioOlsztynTV