Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Edukacja przez zabawę. Najmłodsi świętowali Dzień Dziecka w parku Kusocińskiego

Fot. OSW

Edukacja przez zabawę – z takiego założenia wychodzą organizatorzy dzisiejszego (wtorek) spotkania z okazji Dnia Dziecka. W olsztyńskim parku Kusocińskiego przedszkolaki dowiadywały się m.in. o zachowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, uczyły się zasad prawidłowej postawy oraz bandażowania ran.

„Nie ma dzieci – są ludzie” – to korczakowskie przesłanie towarzyszy cyklowi spotkań z przedszkolakami. Chodzi o szacunek wobec dzieci i edukację poprzez rozmowę – mówi Zbigniew Majchrzak z Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela.

Cały program jest okazaniem szacunku przez te instytucje, które troszczą się o rozwój moralny i intelektualny naszego dziecka. Nie traktujemy dziecka jako kogoś, z kim nie warto rozmawiać.

00:00 / 00:00

W parku Kusocińskiego najmłodsi mogli nauczyć się m.in. podstaw budowy człowieka, bandażowania ran i poznały zasady bezpieczeństwa na przejściach kolejowych. Dzieci mogły także dowiedzieć się jak kształtować prawidłową postawę ciała, a konkurs z nagrodami prowadziła Monika Siurnicka, studentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Wierzę w to, że bardzo ważne jest uświadamianie dzieci jak najwcześniej o tym, jak prawidłowa postawa ciała ma wpływ na ich życie.

00:00 / 00:00

Edukacyjny Dzień Dziecka zorganizowali: Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela, Narodowy Bank Polski, Polskie Linie Kolejowe, Straż Ochrony Kolei, Olsztyńska Szkoła Wyższa oraz studenci z wydziału medycznego UWM.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. OSW

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dzień Dziecka, przedszkolaki, Park Kusocińskiego
Polsko-ukraiński Dzień Dziecka w Bażantarni

Zabawy z animatorem, pokazy strażackie, konkursy, gry terenowe - to atrakcje festynu z okazji Dnia Dziecka w elbląskiej Bażantarni. Był on okazją do świętowania, ale także...

Zamknij
RadioOlsztynTV