Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Edukacja poprzez zabawę i pokazy. Służby przypominają, jak bezpiecznie spędzić ferie

Festyn „Bezpieczne Ferie”. Fot. Policja

Po raz siódmy w powiecie olsztyńskim odbywa się akcja „Bezpieczne ferie”. W tym roku w spotkaniach nad jeziorami weźmie w sumie udział ponad tysiąc uczniów i stu pięciu opiekunów.

Z dziećmi i nauczycielami spotykają się policjanci, strażacy, leśnicy i strażnicy leśni, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele gmin. Poprzez pokazy, rozmowy i zabawę uczą m.in. co robić, jeśli wpadnie się do wody lub widzi kogoś tonącego, a także jak zachować w przypadku spotkania w lesie, czy na ulicy agresywnego psa. Przypominane są także zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112.

Takie spotkania odbyły się już w Zalesiu nad jeziorem Orzyc i w Rukławkach nad jeziorem Dadaj. Dziś akcja „Bezpieczne ferie” trwa w Swobodnej nad jeziorem Limajno, a jutro odbędzie się w Olsztynku nad jeziorem Jemiołowo.

Atrakcyjna forma przekazywania wiedzy i uświadamiania dzieciom, że same powinny pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, to klucz do sukcesu – uważają organizatorzy akcji. Tego, że jest ona skuteczna, dowodzą statystyki policyjne, które wyraźnie wskazują na brak zimą zdarzeń na akwenach z udziałem dzieci. Ferie będą udane tylko wtedy, gdy będą bezpieczne – podkreślają organizatorzy „Bezpiecznych ferii”.

Tegoroczne ferie w Warmińsko-Mazurskiem rozpoczną się formalnie w poniedziałek 20 stycznia – a tak naprawdę już w najbliższą sobotę 18 stycznia – i potrwają do 2 lutego.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, strażacy, Akcja, leśnicy, ferie zimowe, ratownicy medyczni
Trzymał w domu marihuanę o wartości 40 tysięcy złotych. 37-latek wpadł w ręce policji

37-letni mieszkaniec Olsztyna miał w domu kilogram marihuany. Z takiej ilości narkotyku można było wyprodukować tysiąc działek. Mężczyzna został zatrzymany. O szczegółach sprawy mówi sierżant Andrzej...

Zamknij
RadioOlsztynTV