Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś ulicami Elbląga przejdzie Droga Krzyżowa. Służby ostrzegają: będą utrudnienia w ruchu

Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Od nabożeństwa w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej rozpocznie się o godz. 19.00 Droga Krzyżowa mieszkańców Elbląga. Wierni w ciągu dwóch godzin przejdą przez centrum miasta do Katedry Św. Mikołaja, gdzie nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego.

Procesja przejdzie jak co roku ulicami: Brzozową, Płk. Dąbka, 12 Lutego, Hetmańską, Giermków, Wigilijną, Św. Ducha, Wodną i Mostową do katedry św. Mikołaja. W związku z tym, że w Drodze Krzyżowej co roku bierze udział wielu wiernych, organizatorzy i policja proszą o zachowanie ostrożności. Szczególny apel kierowany jest to do kierowców, którzy powinni dostosować się do wskazówek policji. Ulice będą czasowo nieprzejezdne, w pilnowaniu porządku pomoże też żandarmeria.

Dodajmy, w czasie procesji należy też liczyć się z opóźnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Na newralgicznych skrzyżowaniach ruchem drogowym będą kierowali policjanci.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, kierowcy, komunikacja miejska, utrudnienia
Rozdano Elbląskie Nagrody Kulturalne. Sprawdź do kogo trafiły nagrody i wyróżnienia

W Elblągu po raz kolejny rozdane zostały Elbląskie Nagrody Kulturalne. To wielkie święto kultury. W tym roku stypendia artystyczne otrzymało 26-ciu młodych i utalentowanych uczniów szkół...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV