Olsztyn, Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Regiony
Dziś Światowy Dzień Wody. Dlaczego należy dokręcać kran?
Przypadający na dzień 22 marca Światowy Dzień Wody w Olsztynie był okazją do sprawdzenia, jaką drogę przebywa woda od momentu wydobycia do chwili, gdy trafia do kranu.
Podczas dnia otwartego w Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żeglarskiej eksperci opowiadali o metodach uzdatniania i wyjaśniali, dlaczego warto pić olsztyńską kranówkę. Odwiedzający mogli zapoznać się z wykorzystywaną przez wodociąg technologią i zadać pytania specjalistom od wody.
Na pytania mieszkańców odpowiadał Piotr Szepułkowski z olsztyńskich wodociągów. Podkreślał też, że picie przegotowanej wody pozbawia nas cennych minerałów, które wytrącają się podczas gotowania w postaci kamienia.
Pracownicy wodociągów – Jerzy Szałno i Anita Chudzińska przekonywali także do tego, by uważnie dokręcać kran. Jeżeli z kranu co 3 sekundy kapie kropla wody, to przez godzinę uzbiera się jej prawie szklanka, a przez rok 17 stulitrowych wanien.
Autor: A. Skrago
Redakcja: Ł. Sadlak