Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś przybyło 545 przypadków zachorowań. W regionie koronawirusem zakażone są 142 osoby, 54 są hospitalizowane

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, jest to najwięcej w ciągu doby od początku epidemii. Zmarło dziś 13 osób.

W sumie dotychczas w Polsce potwierdzono 9 tysięcy 287 przypadków zakażenia koronawirusem. Spośród zakażonych, zmarło 360 osób. Według ostatnich danych ministerstwa, od początku epidemii udało się wyleczyć 1040 chorych.

W województwie warmińsko-mazurskim do tej pory potwierdzono 142 zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła, a 40 wyzdrowiało. Dziś rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował o 3 nowych zakażeniach i 3 osobach, które wyzdrowiały.

Zakażeni to kobieta w średnim wieku z powiatu piskiego, dziewczynka z powiatu braniewskiego i starszy mężczyzna z Elbląga. Wszystkie zakaziły się w wyniku tak zwanej transmisji lokalnej. Ich stan jest na tyle dobry, że mogły zostać w swoich domach.

Krzysztof Guzek dodał, że są też kolejne wyzdrowienia. Wszystkie trzy osoby pochodzą z powiatu braniewskiego. To: chłopiec, młody mężczyzna i młoda kobieta, którzy przebywali w izolacji domowej.

Na Warmii i Mazurach najwięcej zakażonych jest w powiecie iławskim – 35, potem jest powiat nowomiejskim gdzie choruje 26 osób. Kolejny jest Elbląg z 17 zakażonymi, a potem Olsztyn i powiat ostródzki po 13 osób zakażonych koronawirusem.

O kolejnych przypadkach zakażenia koronowirusem Ministerstwo Zdrowia informowało na swoim Twitterze.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, chorzy, koronawirus, pandemia
Są już wyniki testów pensjonariuszy i personelu DPS-u w Uzdowie. Wcześniej u jednej z pielęgniarek stwierdzono koronawirusa

Testy wykazały, że nikt ze 141 osób z Domu Pomocy Społecznej w Uzdowie koło Działdowa nie jest zakażony koronawirusem. Taką informację przekazał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof...

Zamknij
RadioOlsztynTV