Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś ogłoszenie wyroku w głośnym procesie trzech oficerów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Proces toczy się przed Sądem Rejonowym w Giżycku. Pierwotnie wyrok miał zapaść 31 grudnia zeszłego roku, ale sąd zdecydował wówczas o wznowieniu procesu.

We wrześniu 2016 roku w jednym z giżyckich hoteli bawiło się trzech oficerów Wojska Polskiego. Zbyt głośna impreza zakończyła się interwencją policji i straży miejskiej. Doszło do bójki. Żołnierze zostali oskarżeni o pobicie i znieważenie trójki policjantów – w tym dwóch policjantek – oraz strażnika miejskiego, a także znieważenie pracowników hotelu. Ponadto oficerom zarzucono zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych.

Po incydencie oficerowie przestali być żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej, choć Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapowiadało usunięcie ich ze służby. Z uwagi na fakt znieważenia pokrzywdzonych proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Dziś sąd ma ogłosić wyrok.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, policja, pobicie, alkohol, straż miejska, hotel, oficer
Policja może zatrzymać telefon komórkowy

Posługiwanie się telefonem pochodzącym z przestępstwa może się źle skończyć. Przekonał się o tym mieszkaniec Tolkmicka, legitymowany podczas interwencji z powodu domowej awantury. Telefon, który miał...

Zamknij
RadioOlsztynTV