Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś na zamku w Nidzicy, jutro na Polach Grunwaldu. Zbrojni przyjechali na Zimową Rejzę

Zimowa Rejza na zamku w Nidzicy. Fot. Ł. Sadlak

 Zimowa Rejza na Zamek w Nidzicy i Pola Grunwaldu jest organizowana po  raz dziewiąty. W południe na nidzickim zamku rozpoczną się walki rycerskie.

W pojedynkach indywidualnych i grupowych będzie można zobaczyć rycerzy z Malborka, Mrągowa, Torunia, Olsztyna, Szczytna, Gdańska i Nidzicy. Swoje umiejętności zaprezentują też łucznicy, którzy rywalizować będą w turnieju strzeleckim do tarczy z różnych odległości i pozycji. Przygotowano także bieg dam, w czasie którego panie będą mogły sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkurencjach.

Natomiast jutro impreza przeniesie się na Pola Grunwaldu. W południe rozpocznie się spływ kajakowy Doliną Wielkiego Strumienia. Później przed amfiteatrem, reprezentant Polski w narciarstwie biegowym Jacek Tracz poprowadzi biathlon łuczniczy, a zakończeniem weekendowej imprezy będzie turniej bojowy na miecz i tarczę.

Zimową Rejzę na Zamek w Nidzicy i Pola Grunwaldu organizują Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej” oraz Nidzicki Ośrodek Kultury.

Zimowa Rejza w Nidzicy. Fot. Mirosław Wysocki

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica, Grunwald, rycerz, łucznicy, walki
Brat śmiertelnie dźgnął nożem brata. Ciało 35-latka zabezpieczono w prosektorium

Prokuratura w Nidzicy prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 35-latka Mieszkaniec Nidzicy zginął w trakcie awantury domowej pomiędzy braćmi. Podczas kłótni jeden zranił drugiego nożem. Pomimo natychmiastowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV