Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś mija 13 lat od śmierci papieża Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II

Papież Polak, kanonizowany w 2014 roku, kilkakrotnie odwiedzał Warmię i Mazury.

Jan Paweł II w szpitalu dziecięcym w Olsztynie, 6 czerwca 1991 r.

W 1991 roku Ojciec Święty spotkał się m.in. z pacjentami olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego. Pobłogosławił 16-letnią wówczas Krystynę Wrzosek-Rażniak, która na naszej antenie, po latach, tak wspominała te wydarzeni.

Niesamowita radość, ciepło Ojca Świętego i jego niesamowity dotyk dłoni zostały do dziś dnia. Jak się pojawił moje życie całkowicie się zmieniło. jak wstaję, to modlę się do niego o kolejny dobry dzień. Udało mi się założyć szczęśliwą rodzinę, mam wspaniałego syna.

Otwartość Jana Pawła II wspominał również współorganizator wizyty Papieża w szpitalu ksiądz Michał Tunkiewicz.

Przed wyjściem chciał umyć ręce i skorzystać z toalety i była konsternacja, bo tego nikt nie przewidział. Ojciec Święty zszedł do łazienki, a tam panie zostawiły kwiaty, które zostały z dekoracji. Jan Paweł II gdy wyszedł z łazienki skomentował, że nawet w łazience dla Ojca Świętego kwiaty ktoś specjalnie przygotował. To był taki wesoły akcent za zakończenie.

Podczas pontyfikatu Jana Pawła II ponad 300 milionów osób przeszło na katolicyzm. Papież pielgrzym odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedzając 129 krajów.

Wspomnienie Jana Pawła II w Radiu Olsztyn

Od godziny 17 do godziny 20 w Radiu Olsztyn będziemy nie tylko wspominać papieża-Polaka, ale także wskazywać owoce jego Pontyfikatu. Po godzinie 21 wrócimy pamięcią do – 2 kwietnia 2015 roku –  dnia śmierci świętego Jana Pawła II. Zapraszają Grzegorz Kasjaniuk i Marek Lewiński.

Święty Jan Paweł II

Redakcja: BSChromy za M. Świniarski/G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, religia, kościół, papież, rocznica, papież Polak, rocznica śmierci, Polak
Wielki Tydzień wiernych obrządków wschodnich. Wielkanoc będą obchodzić 8 kwietnia

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich m.in. grekokatolicy rozpoczęli w poniedziałek obchody Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Poprzedza on Wielkanoc, która w tym roku wypada 8 kwietnia,...

Zamknij
RadioOlsztynTV