Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Co grozi dzieciom w sieci i jak rozpoznać uzależnienie?

O tym, że Internet to przydatne i potężne narzędzie nikogo nie trzeba przekonywać. Wykorzystywany mądrze uczy, bawi i pomaga utrzymać więzi społeczne. Może być jednak niebezpieczny dla dzieci. 8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Według analiz Instytutu Badawczego NASK, jednego z koordynatorów Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce, wielu rodziców w ogóle nie kontroluje aktywności dzieci przed ekranem. Może to mieć poważne, a niekiedy nawet tragiczne konsekwencje.

Z jakimi zagrożeniami spotykają się młodzi użytkownicy Internetu? Czym jest „child grooming”? Kiedy rozpoznać uzależnienie od internetu i jak zadbać o cyfrową higienę? Po odpowiedzi udaliśmy się do policji i gabinetu psychologicznego.

Autor: P. Getka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w film, policja, dzieci, młodzież, bezpieczeństwo, internet, komputer, psycholog, aktywność, laptop, uzależnienie, video, smartfon, wideo, sień
„Cyrano”: rozśpiewana historia miłosna niebawem w kinach

„Cyrano”, nowy film, który wyszedł spod ręki wielokrotnie nagradzanego reżysera Joego Wrighta („Duma i uprzedzenie”, „Anna Karenina”), w kinach w Polsce pojawi się 4 marca.  W...

Zamknij
RadioOlsztynTV