Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Dzień wdzięczności w Rybakach. „Chcemy podziękować Polakom za pomoc”

Fot. J. Golon

W Ośrodku Caritas w Rybakach trwa dzień wdzięczności osobom wspierającym uchodźców wojennych z Ukrainy. Ukraińcy, którzy uciekli do Polski przed wojną i tu znaleźli oparcie, chcą wyrazić swoją wdzięczność.

– Przygotowali m.in. koncert i poczęstunek złożony z ukraińskich potraw – mówi pan Igor ze Lwowa.

Przyjechaliśmy, bo nadeszły ciężkie czasy, ale cieszymy się, że jesteśmy tutaj. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, którą Polacy nam okazują. Chcemy podziękować ekipie, która jest z nami, wolontariuszom, którzy przyjeżdżają i pomagają. Chcemy choć cząstkę oddać tego, co otrzymujemy.

00:00 / 00:00

– Na imprezę dziękczynną przyjechało sporo osób, bo wielu z nas jest zaangażowanych w pomoc Ukraińcom – przypomniał obecny na uroczystości wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Od pierwszego dnia wojny wielu Polaków, w tym mieszkańców Warmii i Mazur, zaangażowało się w pomoc uchodźcom wojennym. To dzieje się do tej pory. Świadczy to o wielkim sercu i wielkiej otwartości oraz empatii nas, jako społeczeństwa i narodu. Dobra zawsze wraca.

00:00 / 00:00

Spotkanie uchodźców z wolontariuszami i rodzinami, które ich przyjęły, potrwa w Rybakach cały dzień.

Posłuchaj relacji Joanny Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Caritas, Ukraina, Rybaki, Dzień Wdzięczności, uchodźcy wojenni
Rocznica śmierci marszałka Piłsudskiego. „Przestrzegał przed rosyjskim nacjonalizmem”

Delegacje środowisk niepodległościowych, przedstawiciele wojewody, marszałka województwa i prezydenta Olsztyna złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziś przypada 87. rocznica jego śmierci. Uroczystość zorganizowali...

Zamknij
RadioOlsztynTV