Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień otwarty w liceum plastycznym. „Szkoła artystyczna wzmacnia nas jako ludzi”

Fot. M. Rozbicka

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym otworzyło drzwi dla nowych uczniów. Można było zobaczyć m.in. pracownie rynku i malarstwa oraz projektowania graficznego.

Szkoła, oprócz przedmiotów ogólnokształcących, uczy też przedmiotów o profilu artystycznym – powiedziała dyrektor placówki Krystyna Brinkiewicz.

Przedmioty ogólnokształcące realizowane są tak jak w szkołach ogólnokształcących, czy technikach, tylko rozłożone na 5 lat z uwagi na intensywność prac twórczych.

00:00 / 00:00

Fot. M. Rozbicka

Przedmioty o profilu artystycznym, to m.in. rysunek, malarstwo, rzeźba i projektowanie multimedialne – dodała jedna z nauczycielek Liceum Sztuk Plastycznych Katarzyna Swoińska.

Szkoła artystyczna myślę, że wzmacnia nas jako ludzi. Rozwija, uczy, trenuje nasze głowy i nasze umiejętności. Każe myśleć i rozwiązywać różne problemy.

00:00 / 00:00

Podczas drzwi otwartych była możliwość obejrzenia prac artystycznych uczniów liceum. Nadzór pedagogiczny nad liceum sprawuje minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Fot. M. Rozbicka

Fot. M. Rozbicka

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, szkoła, nauka, edukacja, Gronowo Górne, liceum plastyczne
Papieski las powstanie pod Szczytnem. „Robimy to z myślą o kolejnych pokoleniach”

Papieski las wyrośnie niedaleko Szczytna. Specjalną akcję sadzenia dębów zorganizowało dziś Nadleśnictwo Korpele. Zaczęło się od przywitania i krótkiego szkolenia, które przeprowadził Krzysztof Baszak, zastępca nadleśniczego...

Zamknij
RadioOlsztynTV