Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki ich czujności 80-latka nie straciła oszczędności życia. Policja podziękowała pracownikom banku

Fot. KPP Szczytno

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach podziękował pracownikom Banku Pocztowego w tym mieście. Dzięki ich czujności 80-letnia kobieta nie padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta i nie straciła 800 tysięcy złotych. Próba oszukania seniorki miała miejsce 22 października. 

Sprawca dzwoniąc do 80-letniej kobiety zdołał ją przekonać, że jest funkcjonariuszem policji i właśnie prowadzone są działania operacyjne skierowane przeciwko skorumpowanym pracownikom banku, w którym kobieta posiada rachunek bankowy. Oszust polecił kobiecie założenie konta w banku z dostępem do Internetu i wskazanie podanego przez niego numeru telefonu. Kobieta wykonała polecenie. Pracownicy banku zwrócili uwagę na jej zdenerwowanie i na to, że kilka razy odchodziła od stanowiska celem odebrania telefonu z instrukcjami. Zaalarmowali policję.

Dzięki temu mieszkanka gminy Szczytno nie straciła oszczędności swojego życia.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo, oszczędności, Bank Pocztowy, podziękowania
Kolejne metody oszustów na naciąganie naiwnych. Nie dajcie się nabrać na „rozmienianie pieniędzy”

Do takiego przestępstwa doszło w jednej z placówek pocztowych na terenie gminy Braniewo. Nieznany mężczyzna poprosił urzędnika w okienku o rozmienienie 100 złotowego banknotu na dwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV