Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki dofinansowaniu powstaną nowe świetlice w gminie Braniewo

Fot. Adobe Stock

Trzy nowe świetlice wiejskie powstaną w gminie Braniewo. Budowa będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego programu inwestycji lokalnych. Gmina otrzymała 1 milion 450 tysięcy złotych na te inwestycje.

Nowe świetlice wiejskie powstaną w Brzeszczynach, Gronówku oraz Zgodzie. Są to miejscowości po byłych PGR, gdzie brakuje miejsc, w których mogliby spotykać się mieszkańcy. Świetlice wiejskie będą pełnić funkcję centrów kultury lokalnej. Pozwolą na organizację czasu wolnego mieszkańców, a także zintegrują społeczność danej miejscowości. Mają służyć nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym.

Budynki mają być zeroemisyjne i wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz ogrzewane pompami ciepła. Budowa świetlic wiejskich pochłonie prawie 1 milion 900 tysięcy złotych, z czego 450 tysięcy złotych pochodzi z budżetu gminy. Budowa świetlic ma rozpocząć się w tym roku i zakończyć w przyszłym.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dofinansowanie, świetlica wiejska
Tegoroczne dopłaty dla rolników tylko przez internet

Około 3600 rolników z województwa warmińsko-mazurskiego złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie. Pierwszy raz można to zrobić wyłącznie internetowo przy pomocy aplikacji eWniosekPlus. Nabór wniosków trwa od...

Zamknij
RadioOlsztynTV