Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci z rodzin zastępczych wracają do domów dziecka

Dzieci z domów dziecka na Warmii i Mazurach, które trafiają do rodzin zastępczych nie spełniają oczekiwań nowych opiekunów i z powrotem są oddawane do placówek opiekuńczych.

To nie są wyjątkowe sytuacje. Z ostatnich danych Urzędu Statystycznego w Olsztynie z 2011 roku wynika, że taki los spotkał ponad 100 dzieci. Część trafiła do domów dziecka, pozostałe trafiły do innej rodziny zastępczej. Problem zauważają wychowawcy z domów dziecka.

Nie powinno tak być, tym bardziej, że wszyscy kandydaci do pełnienia roli rodziny zastępczej przechodzą weryfikację i szkolenia. Dowiadują się na nich przede wszystkim z jakimi problemami mogą się spotkać opiekując się dziećmi z domów dziecka – wyjaśniła Radiu Olsztyn Anna Jagiełło, kierownik działu pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie.

Rodziny zastępcze powinny przechodzić także dodatkowe szkolenia, okazuje się jednak, że często brakuje na nie pieniędzy. (grab/bsc)

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, opiekunowie, dom dziecka, rodzina, rodzice
Wspomnień czar

Ostatnia „Dziecinada” była pod wieloma względami wyjątkowa. Rozstaliśmy się bowiem z naszymi młodymi współprowadzącymi redaktorami: Filipem Cudnochem, Ewą Andronowską i Olą Rebelińską. Przechodzą oni do audycji...

Zamknij
RadioOlsztynTV