Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Dyskusja nad budżetem Elbląga tematem rozmowy radnych miejskich. Posłuchaj Porannych Pytań

Marek Pruszak, Antoni Czyżyk Fot. M. Stankiewicz

Dyskusja nad budżetem Elbląga była tematem Porannych Pytań z Elbląga. Gośćmi audycji byli radni miejscy – Marek Pruszak z Prawa i Sprawiedliwości i Antoni Czyżyk reprezentujący Platformę Obywatelską.

– Budżet Elbląga jest ułożony według wskaźników, ale jest to budżet asekuracyjny i nie wykorzystuje pewnych możliwości, jakie daje rząd i inne instytucje wspomagające – uważa Marek Pruszak przewodniczący klubu radnych PiS. Z kolei przewodniczący rady miasta, polityk PO, Antoni Czyżyk podkreśla, że uchwała budżetowa jest najważniejszym dokumentem i wskazuje kierunki działania miasta. Czy jest ostrożny, czy na miarę możliwości – okaże się w ciągu tego roku.

Goście Porannych Pytań dyskutowali o tym, czy przyjęty plan miejskich finansów jest wystarczający i pozwoli na rozwój. Marek Pruszak jest zdania, że wbrew obawom, budżet zostanie zasilony różnymi formami wsparcia przez rząd. Antoni Czyżyk obawia się, że wpływy mogą być jednak znacznie niższe. Radni są zdania, że w ciągu najbliższych miesięcy plany będę modyfikowane m.in. z powodu dotacji z Polskiego Ładu.

Budżet Elbląga to 743 mln zł, wpływy to 720 mln zł. Różnica będzie uzupełniona z nadwyżki z 2021 roku.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Zmiany podatkowe Polskiego Ładu i najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Posłuchaj Porannych Pytań

W życie weszły podatkowe rozwiązania Polskiego Ładu. Zmiany oceniały posłanka Anna Wojciechowska (PO) i senator  Bogusława Orzechowska (PiS). Parlamentarzystki z regionu skomentowały również najnowszy sondaż poparcia...

Zamknij
RadioOlsztynTV