Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dworzec kolejowy w Olsztynku zostanie zmodernizowany

Fot. Bolesław Wojtyniak, bazakolejowa.pl

Konsorcjum dwóch firm opracuje projekt dworca kolejowego w Olsztynku.

Wartość podpisanej umowy wynosi ponad 600 tysięcy złotych. Do przetargu zgłoszono 4 oferty. Spółka PKP S.A. zakończyła, tym samym, etap wyłaniania firm projektowych dla pierwszych sześciu dworców, na których mają zostać wykonane inwestycje z programu Polska Wschodnia.

Dotychczas PKP podpisała umowy na wykonanie projektów kolejowych w Szczytnie, Białymstoku, Skarżysku-Kamiennej, Czeremsze i Siemiatyczach. Dworce w Nidzicy i Bielsku Podlaskim zostaną zaprojektowane przez PKP. W przypadku dworca Olsztyn Główny trwają prace przedprojektowe, natomiast na dworcu Olsztyn Zachodni – prace budowlane. Projekt dworca kolejowego w Olsztynku wykona konsorcjum firm: TPF i Decorum Architekci.

PKP S.A chce jak najlepiej dostosować dworce do potrzeb pasażerów i zapewnić najwyższe standardy obsługi. Zmodernizowane będą wnętrza i elewacje. Nowy wygląd zyskają też okolice budynków. Będą też ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

fot. Bolesław Wojtyniak, bazakolejowa.pl

 

(kos/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, PKP, kolej, przebudowa, projekt, modernizacja
24-latek zginął pod kołami pociągu

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragedii na torach, do której doszło na terenie gminy Iława. W nocy drugiego dnia świąt (26 grudnia) pociąg śmiertelnie potrącił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV