Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwóch nastolatków zginęło na drodze koło Lidzbarka. Ranny 17-latek trafił do szpitala

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy na drodze wojewódzkiej w powiecie działdowskim.

Samochód, którym podróżowali, ściął dwa drzewa i dachował. Jak poinformowała Justyna Nowicka z działdowskiej policji, do wypadku doszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 544 w okolicach wsi Wlewsk, w gminie Lidzbark.

Kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie auto wypadło z drogi, ścięło dwa drzewa, po czym dachowało na drodze

Pojazdem podróżowały trzy osoby, mieszkańcy miasta i gminy Lidzbark. Na miejscu zginął 19-letni kierowca i pasażer w tym samym wieku. Drugi z pasażerów, 17-latek, został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Inny wypadek miał miejsce na węźle Miłomłyn koło Ostródy. Samochód osobowy Audi A3 zjechał z drogi, wpadł do rowu i zapalił się. Jechały nim dwie kobiety w wieku 18 i 23 lat. Zostały lekko poszkodowane. Jedna ma uraz nogi, przybyły na miejsce lekarz zalecił jej hospitalizację, ale kobieta odmówiła. Druga z podróżujących autem kobiet ma lekkie obrażenia twarzy. Nie wymagała hospitalizacji. Kobiety zostały poszkodowane w wyniku uderzenia auta o ziemię a nie w wyniku pożaru, który ugasili przybyli na miejsce strażacy.

 

Autor: PAP/J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, śmierć, wypadek, pogotowie, szpital, droga, drzewa, śmiertelny wypadek, ranny, 19-latek, natolatek
Uwaga kierowcy! Ślisko na wschodzie regionu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o gołoledzi dla trzech powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Słabych opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem mogą się spodziewać mieszkańcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV