Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa śmiertelne przypadki świńskiej grypy

Wirus świńskiej grypy AH1N1

Na Warmii i Mazurach są kolejne przypadki śmiertelne osób zakażonych świńską grypą.

W szpitalu w Iławie w ciągu ostatnich dni zmarło dwóch mężczyzn, u których wykryto wirusa AH1N1. W sumie od początku roku w regionie zmarło 5 osób zakażonych tym wirusem.

Elżbieta Łabaj z warmińsko-mazurskiego Sanepidu potwierdza, że ostatnie dwa śmiertelne przypadki miały ścisły związek z zakażeniem.

00:00 / 00:00

Spadła liczba zachorowań na grupę

Sanepid informuje też, że w ostatnich dniach spadła liczba zachorowań na grypę i choroby grypopodobne na Warmii i Mazurach. Nadal jednak liczba chorych jest wysoka. W ostatnim tygodniu zgłoszono ponad 4 tysiące nowych zachorowań. To znacznie mniej, niż w poprzednich tygodniach, gdy notowano po ponad 7 tysięcy nowych zachorowań.

– Jest więc lepiej, ale to nie znaczy, że już jest bezpiecznie – zaznacza Elżbieta Łabaj z warmińsko-mazurskiego Sanepidu.

00:00 / 00:00

Od początku tego roku na Warmii i Mazurach zanotowano ponad 40 tysięcy zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. 5 osób, u których wykryto wirusa świńskiej grypy, zmarło.

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grupa
Praca w grupie

Ponad 7000 uczniów z całej Polski po lekcjach uczy się, jak pracować w grupie. Tylko tak mogą zrealizować swój wymarzony projekt społeczny. Jest to możliwe dzięki...

Zamknij
RadioOlsztynTV