Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa olsztyńskie szpitale z prestiżowym certyfikatem. „Dokument potwierdza, że spełniamy najwyższe kryteria”

Fot. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Wojewódzki Szpital Dziecięcy i szpital MSWiA w Olsztynie z prestiżowym certyfikatem Szpitala Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego. Atest przyznało Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.

Podczas tegorocznej edycji spośród zgłoszonych 58 szpitali z całego kraju, certyfikaty otrzymało tylko 19, w tym zaledwie 2 z Warmii i Mazur. „Ten certyfikat ma ogromne znaczenie dla nas i dla naszych pacjentów” – podkreśla profesor Elżbieta Jarocka-Cyrta z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Certyfikat potwierdza, że sposób żywienia pacjentów i leczenia żywieniowego w naszym szpitalu spełnia najwyższe kryteria. Nasi pacjenci są żywieni i leczeni żywieniowo zgodnie z europejskimi wytycznymi w sposób zindywidualizowany i dostosowany do ich naturalnych potrzeb.

Drugi szpital w regionie, który otrzymał certyfikat to Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Szpitale ubiegające się o certyfikat Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego musiały spełnić liczne wymagania organizacyjne, kliniczne i proceduralne oraz przejść audyt pod okiem zespołu rady ekspertów. Ideą programu jest zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie właściwego odżywiania w procesie leczenia, w tym oceny stanu odżywienia pacjentów i żywienia klinicznego.

Fot. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Fot. Łukasz Węglewski

Poliklinika w Olsztynie. Fot. mswia.gov.pl

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywienie, zdrowie, szpital, certyfikat
Bliższe Spotkania – 06.07.2021

Bliższe Spotkania o wakacyjnych sposobach na idealna sylwetkę i diecie, która może w nam tym pomóc. Autorem audycji był Krzysztof Kaszubski. Czy istnieje dieta cud? Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV