Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa olsztyńskie przedszkola połączy ścieżka edukacyjno-ekologiczna

Fot. olsztyn.eu

Projekt dotyczy Przedszkola Miejskiego nr 2 położonego przy jeziorze Długim oraz Przedszkola Miejskiego nr 4 ze Starego Miasta.

W ich otoczeniu wkrótce się zazieleni, a między nimi powstanie szlak ekologiczny. Ma on być pomocą edukacyjną, a także atrakcją, z której skorzystają mieszkańcy i turyści.

Przy obu placówkach stanęły już wiaty edukacyjne. Zostały wyposażone także place zabaw i posadzone rośliny. Przy Przedszkolu numer 4 planowana jest obudowa schronu oraz wykonanie lapidarium.

Obie placówki połączy ścieżka edukacyjna z informacjami o występujących chronionych gatunkach. Trasa ma liczyć niecałe 3 kilometry:

Początkowo trasa biegnie wzdłuż zachodniego brzegu Jeziora Długiego. Po przekroczeniu mostu oddala się w stronę Rezerwatu Mszar, który zlokalizowany jest w Lesie Miejskim, gdzie zaprojektowano punkt obserwacyjny. Następnie wraca na wschodni brzeg jeziora i ciągnie się aż do ul. Artyleryjskiej, którą przecina i kieruje się w stronę Parku Podzamcze. Punktem końcowym jest Przedszkole Miejskie nr 4

– wyjaśnia Krzysztof Śmieciński z olsztyńskiego urzędu miasta.

Łącznie na trasie zostało ustawionych 13 tablic edukacyjnych, które są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poza tym swoje miejsce znajdą budki lęgowe dla nietoperzy.

Celem projektu jest edukacja dzieci, młodzieży a także osób dorosłych oraz zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska naturalnego. Działania w projekcie związane są z ochroną bioróżnorodności oraz związane są bezpośrednio z realizacją programu edukacyjnego i ekspozycji z zakresu ekologii.

– mówi Justyna Sarna-Pezowicz z olsztyńskiego ratusza

Ścieżka ma powstać do końca czerwca.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ścieżka edukacyjna, Przedszkole Miejskie numer 2
Koniec z dokarmianiem kaczek chlebem. W Elblągu staną automaty ze specjalną karmą

Do końca lata mają powstać w dwóch elbląskich parkach ścieżki edukacyjne wzdłuż płynącej przez miasto rzeki Kumieli. Oprócz tablic informacyjnych staną tam automaty z karmą dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV