Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wichura zniszczyła ścieżkę edukacyjną nad Jeziorakiem. Trasa jest zamknięta

Nadleśnictwo Susz. Fot. Adam Pień

Nadleśnictwo Susz wprowadziło całkowity zakaz wstępu na ścieżkę edukacyjną „Jasne” niedaleko Siemian nad Jeziorakiem. Jest ona chętnie odwiedzana przez turystów.

Weekendowa burza i porywy wiatru, które trwały kilkanaście minut powaliły wiele drzew i trzeba je uprzątnąć. Prace potrwają kilka dni. Jak poinformował nadleśniczy Bogumił Sobotka ścieżka, która prowadzi do rezerwatu przyrody jeziora Jasne zawalona jest niemal na całej długości około 3 kilometrów.

Wiatr i burza, która miała miejsce w sobotę trwała kilkanaście minut.  W tej chwili na całej długości ścieżka jest zawalona poprzewracanymi drzewami i musimy to uprzątnąć ze względu na bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi (…)

00:00 / 00:00

Zakaz wstępu na ścieżkę edukacyjną „Jasne” w Nadleśnictwie Susz obowiązuje do 23 sierpnia, ale leśnicy nie wykluczają, że uda się wcześniej uprzątnąć ją z wiatrołomów i otworzyć.

Nadleśnictwo Susz. Fot. Adam Pień

Nadleśnictwo Susz. Fot. Adam Pień

Nadleśnictwo Susz. Fot. Adam Pień

Nadleśnictwo Susz. Fot. Adam Pień

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drzewa, wichura, burza, Jeziorak, turyści, rezerwat, ścieżka edukacyjna, konary, Siemiany, jezioro Jasne
Upalnie, parno i burzowo. Czeka nas trudny tydzień

  Będzie upalnie, parno, duszno i burzowo - ostrzega dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Pozostajemy w upalnym powietrzu. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV