Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec z dokarmianiem kaczek chlebem. W Elblągu staną automaty ze specjalną karmą

Fot. Krzysztof Mikunda

Do końca lata mają powstać w dwóch elbląskich parkach ścieżki edukacyjne wzdłuż płynącej przez miasto rzeki Kumieli. Oprócz tablic informacyjnych staną tam automaty z karmą dla kaczek, które upodobały sobie te miejsca.

Oprzyrządowanie ścieżki dydaktycznej kosztować będzie miasto ponad 300 tysięcy złotych. Dzięki temu spacerowicze w parku Dolinka i Traugutta zyskają miejsca do wypoczynku nad Kumielą. Będą mogli też karmić przebywające tam cały rok kaczki, bo będą mieli pod ręką automaty z odpowiednią dla dzikich ptaków karmą. Ścieżka dydaktyczna prowadzić będzie przez miasto, będzie na całej trasie do Starego Miasta oznakowana w specjalny sposób. Zajmie się tym firma z Elbląga, która wygrała przetarg.

Dodajmy – dopiero trzeci przetarg wyłonił firmę, która przygotuje wszystkie elementy kontraktu. Wcześniej nie było chętnych do zrealizowania projektu, kierowanego głównie do dzieci i osób starszych.

Kaczkomat nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku. Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Park, projekt, ścieżka edukacyjna
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z unijnym dofinansowaniem. Na uczelni powstaną nowe laboratoria i sale seminaryjne

Zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu projektu olsztyńskiej uczelni „Utworzenie nowoczesnej infrastruktury dydaktycznej dla kierunku „Chemia” realizowanego na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM w Olsztynie”. Projekt...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV