Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duży ruch na mazurskich jeziorach. Żeglarze muszą pamiętać o remoncie kilku kanałów

Śluza Guzianka II. Fot. Wody Polskie

Chociaż lato dopiero się zaczęło na Wielkich Jeziorach Mazurskich jest duży ruch.

Jak mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, świadczy o tym chociażby liczba prześluzowanych jednostek.

Tylko od początku tego miesiąca różnicę poziomów wody, przez system dwóch śluz Guzianka I i Guzianka II, pokonało ponad 3 tysiące jednostek pływających. Żeglarze muszą pamiętać o trwających remontach czterech kanałów: Tałckiego, Mioduńskiego, Grunwaldzkiego i Szymońskiego. Obecnie na kanałach Mioduńskim i Tałckim ruch obywa się jednostronnie. Do końca czerwca wodniacy i żeglarze napotkają tam sygnalizację świetlną przy mniejszym ruchu lub regulację ręczną ruchu przy dużym natężeniu jednostek. Od lipca ruch będzie się tam obywał już obustronnie.

Wody Polskie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w kanałach, gdyż bez przerwy zdarzają się osoby, które notorycznie łamią przepisy. Płyną przez kanały zbyt szybko powodując wysoką falę, a to zagraża robotnikom i wykonanym do tej pory pracom.

 

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wielkie Jeziora Mazurskie, turyści, żeglarze, śluza
Żeglarze muszą mieć się na baczności. Ratownicy MOPR przestrzegają przed burzami i radzą obserwować system ostrzegania

Niebezpiecznie może być dziś na szlaku Wielkich Mazurskich. Po południu synoptycy zapowiadają burze, podczas których może wiać z siłą 7-8 stopni w skali Beauforta. Uruchomiony zostanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV