Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duży ruch na jeziorach i na ulicach mazurskich miejscowości

Fot. gizycko.pl

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich sezon w pełni. Nie tylko turyści, ale również mieszkańcy Mazur muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, zwłaszcza przy najchętniej odwiedzanych miejscowościach.

Od majówki do końca sierpnia na mazurskich drogach liczba samochodów wzrasta. To powoduje utrudnienia w ruchu i problemy z zaparkowaniem samochodu w Giżycku, Mikołajkach czy innych chętnie odwiedzanych przez turystów miejscowościach. Warto zwracać uwagę na znaki, ponieważ niektóre miasta (np. Giżycko) pobierają opłaty za parkowanie w centrum miasta w sezonie turystycznym.

Przy wjeździe do Giżycka od strony Bystrego zwykle tworzą się korki, podobnie bywa przy przejeździe przez most obrotowy na Kanale Łuczańskim. Jeśli giżycki most jest zamknięty dla samochodów, warto skorzystać z objazdu obwodnicą miasta.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, ruch, parking
Awantura w Ostródzie z ministerialnym dofinansowaniem

Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego "Przystań z Kulturą" otrzymała grant w wysokości 15 tysięcy złotych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pod nazwą "Mazury: odkrywanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV