Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Awantura w Ostródzie z ministerialnym dofinansowaniem

panorama Ostródy

Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą” otrzymała grant w wysokości 15 tysięcy złotych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pod nazwą „Mazury: odkrywanie dziedzictwa”.

Projekt zakłada organizację wielu różnorodnych wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych przekazujących odbiorcom wiedzę o regionie i wyposażających ich w nowe umiejętności, m.in. odczytów, warsztatów, koncertów czy spektakli. Mogą w nim brać udział osoby z różnych grup wiekowych – dzieci w wieku przedszkolnym i starsze, młodzież, dorośli oraz seniorzy.

Pierwszym elementem projektu jest gra miejska „Awantura w Ostródzie”. Tytuł gry nawiązuje do najbardziej ostródzkiej książki Tadeusza Stępowskiego, zapomnianego dziś, a zmarłego w 1971 roku, pisarza i społecznika związanego z Ostródą.

Gra zaprasza uczestników do wędrówki po miejscach pojawiających się w powieści „Awantura w Ostródzie” oraz poznawania miejsc ważnych dla historii miasta i przybliżających postaci sławnych Ostródzian. Uczestnicy mogą zwiedzać miasto, odwiedzać ciekawe miejsca posługując się planem miasta i rozwiązując wierszowane zagadki. Każdy kto ukończy grę otrzyma upominek od Biblioteki „Przystań z Kulturą”.

Grę można otrzymać w Ostródzie m.in. w punkcie Informacji Turystycznej, Muzeum czy w Bibliotece Multimedialnej.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, Ostróda, awantura, dziedzictwo, informacja turystyczna, gra miejska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grant, Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego
„Śląskie na Mazurach”. Prezentacje artystyczne i kulinarne w Ekomarinie

Na Mazurach można poczuć się jak na Śląsku. Pod hasłem "Śląskie na Mazurach" w giżyckiej Ekomarinie odbywać się będą prezentacje artystyczne i kulinarne. W porcie Ekomarina...

Zamknij
RadioOlsztynTV