Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej w Olsztynie

fot. Przemysław Getka

Za kilka dni autobusem miejskim będzie może dojechać z Olsztyna do Barczewa. Uruchomienie nowych linii pozwoli połączyć ze stolicą regionu także inne miejscowości tej gminy. 1 czerwca uruchomione zostaną dwie linie i prawie dwadzieścia kursów dziennie.

Linia numer 114 będzie kursowała od Barczewa, przez Wrócikowo, Łęgajny, Kaplityny, Wójtowo do Olsztyna, a linia 124 – na trasie: Barczewo – Wrócikowo – Łęgajny – Nikielkowo – Indykpol – Olsztyn.

To nie jedyne zmiany w olsztyńskiej komunikacji miejskiej od przyszłego miesiąca. Część weekendowych kursów 107 na „Dajtki” zostanie wydłużona do pętli „Słoneczna Polana” w pobliżu Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Docelowo na tej trasie będzie również przystanek „Aeroklub Warmińsko-Mazurski”.

Do końca sierpnia, autobusy linii 126 kończące trasę na przystanku „Jagiellońska-Szpital” będą jechały dalej, do krańca „Jagiellońska-Ogrody”. Natomiast wakacyjna linia 307 rozpoczyna kursowanie w soboty i niedziele. Od 24 czerwca jeździć będzie również w dni robocze.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, autobus, komunikacja miejska, zmiany
Zderzenie autobusu z cysterną na obwodnicy Mrągowa, 25 osób poszkodowanych. Na szczęście… to tylko ćwiczenia

Jak poradzić sobie podczas wypadku w ruchu lądowym, kiedy w grę wchodzi skażenie chemiczne? Z takim zadaniem musieli zmierzyć się ratownicy medyczni, którzy dostali zgłoszenie o...

Zamknij
RadioOlsztynTV