Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zmiany w elbląskiej komunikacji. Mieszkańcy powinni zachować czujność

Elbląg – przystanek przy ul. Hetmańskiej. Fot. ZKM w Elblągu

Od dziś elblążanie powinni dobrze sprawdzać jakim autobusem, gdzie dojadą. To dlatego, że cała siatka miejskich połączeń w Elblągu została zmieniona.

Inne są też numery linii i ich przebieg. Zarząd Komunikacji Miejskiej przygotował plakaty, ulotki oraz informację w internecie na temat tej komunikacyjnej rewolucji systemu.

To pierwsza tak duża zmiana w ciągu ostatnich 30 lat. Zmieni się kursowanie autobusów – tłumaczy dyrektor ZKM Artur Bartnik, i zwraca uwagę by patrzeć na numery tramwajów i autobusów. Bez zmiany jest numeracja linii tramwajowych, oznaczona pojedynczymi cyframi. A oznakowanie autobusów zaczyna się teraz od „11”. Wprowadzony jest system przesiadkowy. Teraz to pięć węzłów, łączących po kilka linii. Zostaje natomiast cena biletów.

Zmiana dotyczy też połączeń do tej pory realizowanych przez ZKM na rzecz podmiejskiej gminy Elbląg. Zostały tylko szczątkowe kursy do Nowakowa i do Gronowa Górnego. Gmina wprowadziła swoją komunikację, korzystając z rządowego programu.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, autobus, ZKM, zmiana
Artur Bartnik: Konieczność wprowadzenia zmian widzieliśmy od dłuższego czasu

Układ komunikacyjny, który obecnie funkcjonuje, jest przestarzały. Do tej pory większość linii prowadziła do Zamechu - wyjaśnił w Porannych Pytaniach Artur Bartnik, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV