Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

o. Mirosław Kopczewski i Wiesława Kowalska

W audycji Marana Tha rozmawiamy o adopcji duchowej dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Pełna poprawna nazwa brzmi: „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”.

Gośćmi Grzegorza Kasjaniuka byli:

  • Wiesława Kowalska – pedagog, matka wielodzietnej rodziny. Od 1981 r. zajmuje się obroną życia, zaś od 1987 r. promuje modlitwę duchowej adopcji i niesie pomoc rodzinom dotkniętym syndromem postaborcyjnym. Autorka wielu artykułów, modlitw, nowenn. Świadek wielu łask i cudów, uzdrawiającej mocy Boga, płynącej ze wspólnej modlitwy w rodzinach. Od 1994 r. wraz z o. Stanisławem Jaroszem OSPPE ( paulinem ) prowadzi rekolekcje formacyjno-szkoleniowe dla animatorów realizujących program duchowej obrony rodziny w kraju i za granicą. Świadectwem tym dzieli się w wielu krajach podczas rekolekcji kapłańskich, młodzieżowych, w szkołach i parafiach, na seminariach duchownych, we wspólnotach i zakładach karnych,
  • o. Mirosław Kopczewski – franciszkanin z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – wikariusz klasztoru Niepokalanów.

 

Posłuchaj audycji Marana Tha

Nie jest to adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy.

red. gk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Niepokalanów, duchowa adpocja, O. Mirosław Kopczewski
Czym jest zawierzenie Maryi?

Czym jest zawierzenie Maryi i o co w nim chodzi? Wyjaśnia o. Mirosław Kopczewski OFMConv., inicjator Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie. Przekonałem się osobiście,...

Zamknij
RadioOlsztynTV