Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogowcy przedstawili trzy warianty nowej S16. Jak będzie przebiegała jedna z głównych arterii w regionie?

Autostrada

Nowa „16” z Mrągowa do Ełku pobiegnie nieco na północ od dotychczasowej trasy. W przyszłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzi spotkania informacyjne z mieszkańcami.

Drogowcy przygotowali trzy warianty nowej „16” na odcinku od Mrągowa do Woźnic niedaleko Mikołajek. Pierwszy przez Kosewo i Baranowo od strony północnej, drugi przez Kosewo i Baranowo od strony południowej, i wreszcie trzeci przez Użranki, Mrówki i Ławki. Wszystkie nieco od północy omijają Mikołajki, niezależnie od wariantu na pewno trzeba będzie zbudować nowe mosty. Na odcinku Woźnice – Ełk jest jeden wariant, nieco na północ od obecnej trasy.

GDDKiA chce wybrać ostateczny wariant i uzyskać decyzję środowiskową do roku 2021, a rok później – jeśli znajdą się środki unijne – rozpocząć budowę.

Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała nowa unijna perspektywa. Natomiast wydaje się, że w roku 2022 już będziemy na takim etapie budowy sieci dróg krajowych w Polsce, że brakujących elementów tej układanki nie będzie już tak wiele i że te środki się znajdą

– mówi dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA Mirosław Nicewicz.

00:00 / 00:00

Nowa „16” od Mrągowa do Ełku ma być drogą ekspresową. Jej budowa w optymistycznym scenariuszu mogłaby potrwać do roku 2025.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

 

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, trasa, Mirosław Nicewicz, S16, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Minął okres przerwy zimowej na budowach dróg krajowych

Choć wykonawcy mieli prawo do całkowitego wstrzymania prac, to na żadnym z odcinków obwodnicy Olsztyna roboty nie zamarły. 10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV