Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogowcy oddali do użytku zachodni odcinek obwodnicy Olsztyna

Fot. GDDKiA

W piątek od rana etapami wprowadzano organizację ruchu polegającą na dopuszczeniu do użytkowania łącznic na węźle Olsztyn Południe w ciągu trasy S51 stanowiącej obwodnicę Olsztyna.

To ostatni fragment węzła, który był w budowie. Dzięki zakończeniu budowy łącznic kierowcy mogą zjeżdżać z obwodnicy Olsztyna w stronę Olsztynka bez konieczności objeżdżania całego węzła. Łącznica pozwalająca na zjazd z S51 w kierunku Mrągowa pozostanie zamknięta do czasu zakończenia budowy całej obwodnicy.

10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe został otwarty 6 grudnia 2018 r. Wyjątkiem był tu węzeł Olsztyn Południe, na którym dokończenia wymagały dwie łącznice. Nie zostały one zbudowane ze względu na to, że kolidowały z postawioną wcześniej w tym miejscu wytwórnią mas bitumicznych. Dopiero po jej rozbiórce można było zająć się przygotowaniem nasypu.

Oddanie tej łącznicy do użytku zakończyło budowę węzła Olsztyn Południe i tym samym zachodniego odcinka obwodnicy Olsztyna.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, obwodnica Olsztyna, DK-16, S51
Piękne sportowe areny, które już sprawiają problemy. Co dalej ze stadionami w Kętrzynie i Nowym Mieście Lubawskim?

Piękny, nowy stadion, mecz pokazowy rozegrany zeszłej jesieni, a potem... głucha cisza. Kibice kętrzyńskiej Granicy pytają, dlaczego ich ulubieńcy nie mogą tam rozgrywać IV-ligowych spotkań. Problemy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV