Dramat w Iławie. Na rzece pod dziećmi załamał się lód
Po trwającej około godziny akcji ratunkowej strażacy odnaleźli w rzece Iławce ośmioletniego chłopca, pod którym załamał się lód. Nieprzytomne dziecko zostało zabrane do szpitala.
Jak informował starszy kapitan Krzysztof Rutkowski z iławskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dwaj ośmioletni chłopcy bawili się nad rzeką przy ul. Szeptyckiego w Iławie, gdzie jest także plac zabaw. W pewnym momencie weszli na oblodzony brzeg rzeki i lód się załamał. Jednemu z chłopców udało się wydostać na brzeg, a drugi zniknął pod lustrem wody. Ten, który się uratował, wezwał pomoc.
Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe, w tym strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego. Jednocześnie prowadzono poszukiwania pod wodą i z łodzi na powierzchni rzeki. Po około godzinie strażacy znaleźli chłopca na powierzchni, 50 metrów od miejsca, w którym wpadł do rzeki – mówi Krzysztof Rutkowski.
Natychmiast wciągnięto go na łódź i rozpoczęto czynności ratownicze. Błyskawicznie na noszach przetransportowano go i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który kontynuował te czynności. Chłopiec został natychmiast przewieziony do szpitalnego oddziału ratunkowego.
Policjanci ustalają dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku i to, czy dzieci były pod opieką dorosłych.
Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski









![Tak region wspierał WOŚP [ZDJĘCIA] Tak region wspierał WOŚP [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2FIMG_7545-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















