Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Doskonalą język i poznają Kopernika. Dzieci spod Wilna z wizytą w Elblągu

Fot. J. Sulecki

Do Elbląga przyjechała grupa dzieci spod Wilna, która do soboty razem ze swoimi polskimi rówieśnikami będzie doskonalić język polski.

To międzynarodowy projekt, którego termin realizacji jest nieprzypadkowy – tłumaczy Elżbieta Mieczkowska, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.

W przyszłym roku będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. W związku z tym nasz projekt to swego rodzaju preludium tych wydarzeń. Jego celem jest nawiązanie współpracy oraz relacji między młodymi ludźmi, a poprzez zabawę i naukę poznanie naszego uczonego.

00:00 / 00:00

Co goście mówią na temat wizyty w Polsce?

Bardzo mi się tu podoba. W Elblągu jesteśmy pierwszy raz. (…) Podoba mi się, bo jest bardzo dużo ciekawych wycieczek. Polska jest bardzo ładnym miejscem

– mówią Julianna oraz Paweł z Litwy.

00:00 / 00:00

Dzieci przyjechały do Elbląga na zaproszenie Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dzieci
Bliższe Spotkania z Elbląga. Słuchajcie nas w czwartek

W najbliższy czwartek zapraszamy na Bliższe Spotkania z Elbląga. Będzie... bardzo kulturalnie. W drugiej audycji nadawanej z Elbląga gośćmi będą: pisarka, skrzypaczka i osoba niezwykle zasłużona...

Zamknij
RadioOlsztynTV