Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dopłaty dla rolników i prezenty dla przedszkolaków

Wizyta prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie. Fot. A. Piedziewicz

Rolnicy z Warmii i Mazur dostali w tym roku 1 miliard 300 milionów złotych w formie dopłat bezpośrednich. Część to zaliczki na dopłaty już za ten rok.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca rolnikom zaliczki sięgające 70 procent dopłat za bieżący rok. Na Warmii i Mazurach te zaliczki sięgnęły już w sumie 540 milionów złotych. Natomiast pozostałe 750 milionów to dopłaty za rok ubiegły. Tegoroczne dopłaty trafiły do 38 tysięcy rolników z regionu, pozostali – czyli około 5 tysięcy rolników – powinni je otrzymać do końca roku.

– Chcemy rozdzielać pieniądze jak najszybciej, bo dla rolników to nie był łatwy rok. A przecież lepiej, żeby zamiast zaciągać kredyty mogli skorzystać z dopłat – mówi Daniel Obajtek, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który odwiedził dziś (23 listopada) Olsztyn.

– To faktycznie dla rolników nie był łatwy rok. Na początku susza, potem ulewy i w efekcie słabe zbiory – przypomina olsztyński poseł PiS Jerzy Gosiewski.

Dopłaty bezpośrednie

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek przywiózł prezenty dla wiejskich przedszkoli. Fot. A. Piedziewicz

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy okazji wizyty w Olsztynie przywiózł też prezenty. Nie były to podarunki dla rolników. To duże zestawy zabawek dla dzieci, które mają one trafić do wiejskich przedszkoli. Strażacy-ochotnicy otrzymają natomiast torby z wyposażeniem medycznym .

– Agencja w poprzednich latach wydawała milion złotych na gadżety np. srebrne spinki czy breloczki. Uznałem, że lepiej wydać to na wsparcie wiejskich przedszkoli – mówi prezes Daniel Obajtek.

Podarunki dla przedszkolaków i strażaków

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach prezenty trafiły do 8 wiejskich przedszkoli oraz do dwóch ochotniczych straży pożarnych.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, rolnicy, dopłaty, ARiMR, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Daniel Obajtek: Dopłaty dla rolników są i będą wypłacane w terminie

Rolnicy otrzymują dopłaty w terminie, już wypłacono 70% zaliczek, a kampania ruszy w pełni od 1 grudnia – zapewnił gość Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyna, prezes...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV