Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Donald Tusk: zależy nam na Elblągu

Wizyta Donalda Tuska w Elblągu, fot. Mira Stankiewicz

Premier Donald Tusk namawiał w Elblągu do głosowania w wyborach na prezydenta tego miasta na kandydatkę PO. Lider Platformy przyjechał do Elbląga na końcówkę kampanii wyborczej.

Bardzo zależy nam na Elblągu, mamy tu coś do odpracowania – mówił premier Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami miasta. Uczestniczyła w nim kandydatka PO na prezydenta miasta Elżbieta Gelert. Tusk podkreślił, że bardzo się cieszy, że mimo mocnego ostrzeżenia, jakim było odwołanie w kwietniowym referendum prezydenta Grzegorza Nowaczyka z PO i rady miasta, ludzie Platformy – a przede wszystkim Elżbieta Gelert – znaleźli w sobie siłę i determinację, aby przekonywać do swoich racji i do swoich pomysłów.

Donald Tusk mówił:

Gdybym nie był przekonany, że nie mamy dobrego kandydata, to prawdopodobnie nie zdecydowalibyśmy się na wystawianie kandydatury… Tak się szczęśliwie składa, że tutaj w Elblągu macie państwo możliwość wyboru pomiędzy kandydatem opozycji panem Wilkiem i kimś kto może stanowić syntezę tego, co dobre i mam też przekonanie, że Elżbieta Gelert jest w stanie wyeliminować to, co irytowało mieszkańców Elbląga, jeśli chodzi o poprzedni czas… Elżbieta Gelert, potrafi pracować z ludźmi poprzez zdolność tłumaczenia swoich racji a nie narzucanie swojego zdania.

W ostatnim dniu kampanii premier Donald Tusk wspierał Elżbiet Gelert – kandydatkę PO na prezydenta Elbląga. Fot. L. Tekielski

Premier poinformował też o planie przedłużenia działania specjalnych stref ekonomicznych do 2026 oraz poszerzeniu tej strefy w okolicach Elbląga. To może uczynić inwestowanie w Elblągu bardziej perspektywicznym – dodał.

Donald Tusk odniósł się też do zaostrzonych kontroli na przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim. Przesadne działania celników powodują, że ruch ten jest utrudniony – podkreślił szef rządu. Dodał, że problem ten zostanie jak najszybciej rozwiązany. Premier obiecał też, że wspólnie z władzami Elbląga rząd będzie się zastanawiać jak lepiej wykorzystać sąsiedztwo Kaliningradu i to niezależnie od tego kto wygra niedzielne wybory.

W ostatnim dniu kampanii kandydatce Platformy Obywatelskiej pomagali w Elblągu oprócz premiera, także minister sprawiedliwości Marek Biernacki, minister nauki Barbara Kudrycka oraz posłanka PO Julia Pitera. (gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory
Elbląg na finiszu kampanii

Dziesiątki polityków PO i PiS w ostatnim dniu kampanii wyborczej zachęcało w Elblągu do oddania głosów na swoich kandydatów. W niedzielnej, drugiej i decydującej turze wyborów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV