Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dominacja żeglarzy z regionu w zawodach w Krynicy Morskiej

Fot. Agata Barwińska Sailing / Facebook

Znamy triumfatorów pierwszej odsłony regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. W Krynicy Morskiej rywalizowało 250 zawodników z całego kraju.

W olimpijskiej klasie ILCA6 (dawny Laser Radial) podium zdominowało województwo warmińsko-mazurskie. W klasyfikacji generalnej triumfowała Agata Barwińska z MOS-u Iława, przed swoją klubową koleżanką – Wiktorią Gołębiowską oraz młodzieżowcem z olsztyńskiego Nauticusa – Tymoteuszem Wysockim (który jednocześnie był zwycięzcą w kategorii mężczyzn).

Agata Barwińska, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata przyznała, że miała wahania formy na początku zawodów, ale na szczęście nie wpłynęły one na wynik.

00:00 / 00:00

O zwycięstwie Agaty Barwińskiej w rywalizacji ILCA 6 zadecydowały lepsze miejsca w poszczególnych wyścigach, ponieważ iławianki zakończyły regaty na remisie (po 3 zwycięstwa). W klasie 420 wśród kobiet wygrała załoga gdyńsko-iławska: Paulina Rutkowska/Iga Wielczyk. Z kolei w olimpijskiej ILCA 7 na 2. miejscu uplasował się Piotr Malinowski z MOS-u Iława. Sukces odnieśli również najmłodsi w klasie ILCA 4, którą wygrał Maciej Dudek z Nauticus Olsztyn, a na najniższym stopniu podium był jego klubowy kolega – Jakub Rusiniak.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, Agata Barwińska
Czy powstanie Wielka Pętla Mazurska? Koncepcji jest kilka, a zdania podzielone

Do końca roku ma być konsultowany pomysł budowy nowej drogi wodnej na Wielkich Jeziorach Mazurskich tak, by można je było opłynąć pętlą - poinformował poseł Wojciech...

Zamknij
RadioOlsztynTV