Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Domagają się przywrócenia ruchu na olsztyńskiej starówce

Stare Miasto. Fot. UM Olsztyn

Członkowie stowarzyszenia „Starówka Razem” domagają się powrotu do systemu letniej i zimowej organizacji ruchu na olsztyńskim Starym Mieście.

Mówili o tym podczas spotkania, które w czwartek (09.02) wieczorem odbyło się w ratuszu. Jeremiusz Dutkiewicz, przedsiębiorca i właściciel lokalu na Starym Mieście mówił, że niektórym obroty spadły o 20, a nawet 50 procent. Jeśli te firmy nie przetrwają zimy, to nie będą miało możliwości inwestowania wiosną, na przykład w maju – podkreślał Dutkiewicz. Ponadto, według członka stowarzyszenia Starówka Razem, zmieniły się tendencje: sprzedaż stacjonarna spada, wzrasta natomiast popyt na usługi na dowóz.

Tymczasem Jerzy Roman, szef olsztyńskiego ZDZIT-u podkreślał, że po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na Starym Mieście ubyło tylko 28 miejsc do parkowania. Zaznaczył również, że ta część miasta wcale nie jest zamknięta dla samochodów, bo można się tamtędy poruszać i stawiać samochody na większości ulic Starego Miasta. Dodał, że na terenach przylegających do tej dzielnicy jest ponad 500 innych miejsc parkingowych.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego.

00:00 / 00:00

 

(mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stare Miasto, ZDZiT, Jerzy Roman, Starówka Razem
Co dalej z parkowaniem na Starym Mieście?

Powraca temat parkowania na Starym Mieście. W październiku ubiegłego roku prezydent Olsztyna podjął decyzję w sprawie ograniczenia parkowania pojazdów przy Starym Ratuszu. Wywołało to protesty przedsiębiorców...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV