Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne 2 tygodnie

Obecnie zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat 8 przysługuje do 14 czerwca. Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, teraz zostanie wydłużony do 28 czerwca.

Zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły w związku z COVID-19 przysługuje także ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i potrzebie kształcenia specjalnego.

Przepisy przyznają także prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę np. jest bezrobotny albo korzysta z urlopu rodzicielskiego lub urlopu wychowawczego. Dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym przyznawanego na ogólnych zasadach.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dzieci, opieka, ojciec, rodzice, matka, zasiłek
Bliższe spotkania – 02.06.2020

Ciekawe inicjatywy społeczne w nowej rzeczywistości po pandemii koronawirusa to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska. Kolejne obostrzenia są luzowane, jednak dzieci...

Zamknij
RadioOlsztynTV