Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatkowe pieniądze zasilą szpitale, do których trafiają pacjenci z SARS-Cov-2. Placówki w regionie dostaną prawie 3 miliony złotych


Ponad 92,5 miliona złotych na zakupy dla szpitali przekazano wojewodom z rezerwy budżetowej – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na uzupełnienie braków w szpitalnych magazynach. Jest to niezbędne do przyjmowania pacjentów z koronawirusem. Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało dodatkowe 2 miliony 800 tysięcy złotych. W regionie oddziały zakaźne dla osób z wirusem SARS-Cov-2 działają Ostródzie i Elblągu. W dalszej kolejności, zgodnie z rozporządzeniem wojewody warmińsko-mazurskiego, będą to placówki w Giżycku i Piszu.

Zanim w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk informował, że Mateusz Morawiecki uruchomił 100 milionów złotych, o które – za pośrednictwem wojewodów – szybką ścieżką będą mogły się starać szpitale, do których trafiają pacjenci z SARS-Cov-2.

Do województwa dolnośląskiego skierowano ponad 8 milionów złotych, kujawsko-pomorskiego – ponad 5,5 miliona, lubelskiego 6,5 miliona, lubuskiego – prawie 5 milionów złotych, łódzkiego – nieco ponad 6 milionów, małopolskiego – prawie 7,5 miliona, mazowieckiego – prawie 7,5 miliona, opolskiego – 3,5 miliona, podkarpackiego – nieco ponad 5 milionów, podlaskiego – niespełna 3,5 miliona, pomorskiego – prawie 6 milionów, śląskiego – prawie 8,5 miliona, świętokrzyskiego – niespełna 3,5 miliona,  wielkopolskiego – ponad 7,5 miliona i zachodniopomorskiego – prawie 6 milionów złotych.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, szpital, Ostróda, szpitale
„Grypa nie stosuje taryfy ulgowej”. Od początku roku więcej zachorowań na grypę w powiecie elbląskim

Zabezpieczając się przez koronawirusem pamiętajmy, że grypa też jest groźną chorobą. Choć mniej o niej teraz mówimy, choroba nie odpuszcza. W tym roku odnotowano już ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV