Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatki do OC – o jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie?

Większość kierowców pozostaje przy wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, zapewniając sobie tym samym podstawową ochronę. Warto jednak pójść o krok dalej, decydując się na dodatki do polisy OC. Sprawdź, jakie są możliwości i dowiedz się, o jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie.

Zakres polisy OC jest bardzo wąski. Tak naprawdę zabezpiecza ona finansowo właściciela pojazdu – w razie, gdyby doszło do zdarzenia drogowego z jego winy. Dzięki polisie to ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania osobie pokrzywdzonej. Sprawca kolizji/wypadku – mimo, że również doznał uszczerbku na osobie lub mieniu – nie otrzyma żadnego świadczenia. Między innymi dlatego warto wykupić dodatki do OC.

AC to podstawa

Chociaż wielu kierowców rezygnuje z autocasco, to właśnie AC jest polisą dopełniającą ochronę podstawową. Zgodnie z założeniem, w ramach umowy chroniony jest ubezpieczony pojazd. Zakres uzależniony jest od wariantu polisy – może uwzględniać:

  • szkody powstałe na skutek zderzenia z innym pojazdem, obiektem, zwierzęciem itd.
  • szkody powstałe w efekcie aktów wandalizmu, oddziaływania czynników atmosferycznych
  • kradzież samochodu.

Chociaż polisa AC sporo kosztuje, można zdecydować się na bardziej okrojoną wersję. Mowa o tzw. mini AC, które uwzględnia m.in. kradzież auta.

NNW kierowcy i pasażerów

Często podróżujesz, zabierając ze sobą inne osoby? Możesz zadbać o siebie i o nich, rozszerzając OC o ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Jest to polisa, w ramach której ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w razie wypadku. Nie ma przy tym znaczenia, czy doszło do niego z winy właściciela ubezpieczonego pojazdu czy innego sprawcy.

NNW kierowcy i pasażerów pozwala zatem na uzyskanie środków przeznaczanych na rehabilitację oraz inne czynności prowadzące do powrotu do pełnej sprawności.

Assistance w podróży

Samochód lubi odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Doskonale o tym wiesz z własnego doświadczenia? Chociaż takich sytuacji nie zawsze da się uniknąć, można zapewnić sobie całodobowe wsparcie. Z pomocą przychodzi Assistance w podróży – polisa będąca dodatkiem do OC.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki dodatek w podstawowej wersji będziesz mieć przy obowiązkowej polisie. Zwykle to jednak za mało – nie uwzględnia on wielu częstych sytuacji na drodze.

Zadbaj o to, aby Assistance w podróży obejmowało m.in.:

  • doraźną naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia
  • holowanie do limitu kilometrów
  • parking do limitu dni
  • samochód zastępczy
  • dowóz paliwa
  • wymianę koła
  • wyjęcie zatrzaśniętych kluczyków.

Im więcej zdarzeń, tym większa ochrona w razie nieprzewidzianych zdarzeń nawet na dalekich trasach.

Dodatki do OC – ile to kosztuje?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o cenę dodatkowych polis – to kwestia zależna od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Aby oszacować koszt ubezpieczenia OC i dodatków, warto skorzystać z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Wystarczy wypełnić formularz, podać informację oraz określić swoje potrzeby i oczekiwania. W ciągu kilkunastu sekund pojawi się informacja zwrotna – konkretne stawki uwzględniające dodatki do OC.

 

Artykuł sponsorowany

Więcej w ubezpieczenie
Jak znaleźć najtańsze OC w Olsztynie

Jeżeli zamierzasz wykupić ubezpieczenie OC, jedynym kryterium, którym warto się kierować, jest cena. Mianowicie im niższa składka, tym lepsza oferta – inne zmienne zasadniczo nie są...

Zamknij
RadioOlsztynTV