Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobra wiadomość dla pacjentów z Warmii i Mazur. Kurczą się kolejki na operację usunięcia zaćmy oraz badania tomografii i rezonansu

Rezonans magnetyczny. Fot. A.Skrago

W województwie warmińsko-mazurskim skracają się kolejki pacjentów oczekujących na operację usunięcia zaćmy oraz badania tomografii i rezonansu magnetycznego.

To efekt zniesienia od 1 kwietnia limitu na wykonywane zabiegi. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Elblągu najbliższy wolny termin zabiegu operacji zaćmy to 23 września, a jeszcze rok temu pacjenci byli zapisywani na 2021 rok. W Iławie badanie rezonansem wykonamy 24 sierpnia, a tomografię pod koniec lipca.

Na Warmii i Mazurach operację usunięcia zaćmy wykonuje siedem placówek: trzy w Olsztynie, dwie w Elblągu oraz po jednej w Iławie i Ełku. W regionie jest osiem miejsc, gdzie wykonywany jest rezonans magnetyczny i siedemnaście, gdzie badani są pacjenci tomografem komputerowym. Pacjent ma prawo wyboru dowolnej placówki, która ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, pacjent, rezonans, kolejka, tomograf
Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka w szpitalu. „Obecność bliskich wpływa korzystnie na proces leczenia”

3 lipca wchodzi w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV