Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobra sytuacja na rynku pracy w regionie. Stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 10 procent

Fot. Pixabay.com

Zaskakująco dobre dane z warmińsko-mazurskiego rynku pracy. Jesień nie przyniosła istotnych wzrostów bezrobocia.

Jak podaje Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, na koniec listopada w regionie było zarejestrowanych 50 047 bezrobotnych, to o 300 osób więcej, niż w październiku. Natomiast jak wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, stopa bezrobocia w regionie wciąż utrzymuje się poniżej 10 procent – wynosi 9,9 procent.

Wcześniej wyrażano obawy, że jesień może przynieść wzrost bezrobocia. Świadczyły też o tym zapowiedzi zwolnień grupowych w niektórych firmach. Ostatecznie do masowych zwolnień w regionie nie doszło.

Od stycznia do listopada zgłoszono zamiar zwolnień grupowych 1600 osób, to jest o 113 osób więcej, niż w roku ubiegłym w tym samym okresie, ale ostatecznie zrealizowano zwolnienia grupowe 631 osób, czyli o 360 mniej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego

– informuje Zdzisław Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Urzędy pracy przypominają, że firmy z Warmii i Mazur otrzymały znaczącą pomoc finansową na utrzymanie miejsc pracy. Do końca listopada przedsiębiorcom z regionu wypłacono łącznie 730 milionów złotych na dofinansowanie 180 tysięcy stanowisk.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, Wojewódzki Urząd Pracy, rynek pracy
Kolejne kontrole, kolejni nielegalnie pracujący cudzoziemcy. Przedsiębiorca zatrudniał na czarno 14 osób

Obywatele Ukrainy i Białorusin pracowali nielegalnie w firmie transportowej w powiecie mrągowskim. Kontrolę legalności zatrudnienia przeprowadzili strażnicy graniczni z placówki w Barcianach. Jak powiedziała Radiu Olsztyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV