Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 12.03.2021

Koronawirus – bądź bezpieczny, bociany oraz rekrutacja do szkół i przedszkoli to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Nie wszyscy ze względu na stan zdrowia mogą dotrzeć do stacjonarnych punktów szczepień. Co wtedy? O szczepieniu osób obłożnie chorych w warunkach domowych mówi Magdalena Mil, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, z którą rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Jak wygląda rejestracja pacjentów przewlekle chorych mówi Robert Lesiński.

Od lat naukowcy zauważają spadek liczebności bocianów białych w Polsce. Wiele gniazd jest pustych, a tam, gdzie są lęgi liczba młodych jest mała. Jak będzie w tym roku? Czy bociany już wracają z ciepłych krajów do Polski oraz o przygotowaniach do powrotu tych tak ważnych w naszym ekosystemie ptaków mówi Sebastian Menderski, ornitolog z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

W całej Polsce, także na Warmii i Mazurach, rusza rekrutacja do placówek oświatowych: szkół i przedszkoli. Jak wygląda rekrutacja do szkół i przedszkoli w czasie pandemii – mówi Anida Samoraj, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Olsztynie.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, bocian, szkoła
MEiN zaprezentowało program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli

- Resort edukacji przeznaczy w tym roku 15 milionów złotych na program wsparcia psychologicznego dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław...

Zamknij
RadioOlsztynTV