Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do 10 wzrosła liczba gości weselnych zakażonych koronawirusem. Testowani są kolejni z innych części kraju

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

U 3 kolejnych osób, które uczestniczyły w przyjęciu weselnym, potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowały warmińsko-mazurskie służby sanitarne.

Wcześniej dodatnie wyniki badań stwierdzono u siedmiu gości weselnych z Olsztyna. Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że dziś po południu potwierdzono dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa u trzech mieszkańców powiatu ełckiego. Jak mówił, są to uczestnicy przyjęcia weselnego, które odbywało się 6 i 7 czerwca w jednej z miejscowości województwa podlaskiego.

Od wtorku zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto u siedmiu osób z Olsztyna, które bawiły się na tym samym weselu. Sanepid ustalił pełną listę i dotarł do innych gości weselnych, od których pobrano próbki do badań. W feralnym przyjęciu brało udział 60 osób, w tym mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i Warszawy.

W ocenie służb sanitarnych, uwagę zwraca wysoki wskaźnik zakażeń, do których doszło podczas tej imprezy. Spośród dziewięciu gości weselnych z Olsztyna u siedmiu wykryto zakażenie koronawirusem, a tylko dwie osoby mają ujemne wyniki testów. Osoby z dodatnimi wynikami przechodzą zakażenie bezobjawowo.

Do dziś na Warmii i Mazurach wirusa SARS-CoV-2 wykryto w sumie u 207 osób. Od początku pandemii w regionie zmarła jedna osoba, a 170 zakażonych wyzdrowiało.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wesele, koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19, zakażenia
Coraz więcej osób ignoruje nakaz noszenia maseczek i nie zachowuje dystansu w sklepach czy przychodniach

Nie zapominajmy o konieczności noszenia maseczek w miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego. Wiele osób zdaje się zapominać o wciąż obowiązujących zasadach. Zachowanie półtorametrowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV