Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dni Pola 2023. Tu nauka spotyka się z rolniczą praktyką

Fot. WMODR

Wkrótce nauka spotka się z rolniczą praktyką. 12 czerwca na poletkach demonstracyjnych w regionie rozpoczną się III Warmińsko-Mazurskie Dni Pola.

Doradcy z ODR i naukowcy zapraszają na spotkania w 19 powiatach. Od 12 czerwca do 6 lipca, we współpracy z właścicielami gospodarstw, naukowcami, przedstawicielami firm produkujących dla rolnictwa, przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i organizacji, których zakres działania obejmuje problematykę rolnictwa i wsi, przeprowadzone zostaną praktyczne sesje na poletkach uprawowych.

Wśród tematów, które zostaną poruszone w tym roku, będą m.in. bioróżnorodność roślin uprawnych oraz odmiany o podwyższonej tolerancji na suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Celem, który przyświeca III Warmińsko-Mazurskim Dniom Pola, jest umożliwienie rolnikom porównania odmian roślin uprawnych, systemów ochrony roślin i nawożenia. Zdobyta wiedza umożliwi dostosowanie swych planów i strategii wysiewu, co w efekcie wzmocni efektywność ich produkcji i podniesie konkurencyjność na rynku.

III Warmińsko-Mazurskie Dni Pola to jedyna okazja, aby spotkać się najlepszymi naukowcami w kraju właśnie na polu – w miejscu, gdzie rodzą się i dojrzewają rolnicze plony. W tym roku rolnicy porozmawiają z ekspertami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą IV Krajowym Dniom Pola 2023 w Sielinku, odbywającym się pod hasłem „#RolnictwoInnowacyjne”. Dni Pola 2023 objęte zostały patronatem medialnym Radia Olsztyn.

Harmonogram Dni Pola

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: WMODR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, ODR
Bogumiła i Piotr Brewka gośćmi audycji Małe Ojczyzny

Dom Bogumiły i Piotra Brewka leży na skraju wsi Bukwałd. Jest to stary folwark składający się z budynku mieszkalnego oraz zabudowań gospodarczych. Jego gospodarze to ludzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV