Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dmytro Teriomenko zawodnikiem Indykpolu AZS. Ukrainiec zagra na pozycji środkowego

 Dmytro Teriomenko został siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn – poinformował klub.
W nowym sezonie ekstraklasy zastąpi na pozycji środkowego reprezentanta Iranu Seyeda Mohammada Mousaviego.

Olsztyński klub podpisał z 33-letnim Teriomenką roczny kontrakt. Ukrainiec grał już przez jeden sezon w polskiej ekstraklasie, reprezentując przed dwoma laty Cerrad Czarnych Radom.

 Bardzo chciałem wrócić do Polski, ponieważ podoba mi się tutaj, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Decyzję podjąłem dość szybko, ponieważ wiedziałem, że będzie to dla mnie dobry wybór. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany dla nas wszystkich. Damy z siebie wszystko i chcielibyśmy walczyć o wysokie miejsca

– powiedział Dmytro Teriomenko.

Jak przekazał prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski, nie udało się zatrzymać w zespole na nowy sezon dotychczasowego środkowego, Irańczyka Seyeda Mohammada Mousaviego.

Dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania doświadczonego i wartościowego następcy. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Dimą i bardzo się z tego cieszę. Jestem przekonany, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny.

Teriomenko zaczynał karierę siatkarską w Lokomotiwie Charków, w którym spędził 10 lat, zdobywając wielokrotnie puchary i tytuły mistrza Ukrainy. Potem krótko reprezentował barwy Biełogoroje Biełgorod. Ostatnie dwa sezony spędził we francuskim VB Tours, który w 2019 roku sięgnął po mistrzostwo i puchar kraju.

W minionym sezonie w 24 rozegranych spotkaniach Ukrainiec zdobył 244 punkty – 163 w ataku, 50 blokiem i 31 w polu zagrywki. Teriomenko jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Ukrainy.

Do siatkarzy Indykpolu dołączył Dmytro Teriomenko

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, AZS, Indykpol
Kolejny etap odmrażania sportu. Od poniedziałku otwarte są m.in. sale gimnastyczne

W całym kraju - pierwszy dzień kolejnego etapu znoszenia obostrzeń w związku z koronawirusem. Dotyczą one m.in. treningów w salach gimnastycznych. Mieczysław Pietroczuk - trener siatkarek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV