Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kolejny etap odmrażania sportu. Od poniedziałku otwarte są m.in. sale gimnastyczne

Hala sportowa w Dobrym Mieście. Fot. D. Grzymska

W całym kraju – pierwszy dzień kolejnego etapu znoszenia obostrzeń w związku z koronawirusem. Dotyczą one m.in. treningów w salach gimnastycznych.

Mieczysław Pietroczuk – trener siatkarek i siatkarzy Zrywu Volley Iława czeka tylko na zgodę dyrekcji szkoły, aby korzystać z sali i jest gotów wznowić treningi:

Już od 4 maja trenujemy na boisku piaszczystym. Oczywiście stosujemy się do wszelkich zaleceń. Od dziś jest też szansa treningu w hali.

Jak dodaje szkoleniowiec, wszystko będzie musiało się odbywać zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

Przy samym wejściu dzieci już muszą być przebrane, nie będziemy mogli korzystać z szatni, przebieralni, łaźni, pryszniców. Oczywiście będą musieli także zdezynfekować ręce, musimy dbać o to, aby przestrzegać odległości. Nie będzie „cieszynek” po wygranych akcjach, teraz będziemy przybijać łokcie zamiast piątek.

Oprócz sal sportowych, od dziś mogą też funkcjonować pod rygorem sanitarnym zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje i kawiarnie.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, trening, Mieczysław Pietroczuk, Zryw Volley Iława, obostrzenia
Restauracje i kawiarnie znów otwarte dla klientów. Właściciele zapłacą mniej za ogródki gastronomiczne

Olsztyński ratusz obniża opłaty właścicielom ogródków gastronomicznych w Śródmieściu. Przypomnijmy, że po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od poniedziałku działalność mogą wznowić restauracje. Ile wynoszą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV