Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Długi weekend w Olsztynie bez tramwajów linii nr 1 i 2

Do 11 listopada – pasażerowie nie będą mogli skorzystać z tramwajów linii nr 1 i 2. Fot. Łukasz Węglewski

Z powodu regeneracji torowiska tramwajowego  mieszkańcy Olsztyna będą podróżowali transportem publicznym inaczej niż zwykle.

Od dziś do 11 listopada – pasażerowie nie będą mogli skorzystać z tramwajów linii nr 1 i 2. Kursowanie pojazdów z dworca oraz sprzed Wysokiej Bramy zostanie całkowicie wstrzymane podczas prac przy torowisku. Trzydniowe utrudnienia mają związek z naprawą torowisk na odcinku Płoskiego-Witosa.

– Po czterech latach użytkowania, szczególnie na łukach, szyny są już w znacznym stopniu zużyte. Ale dzięki nowoczesnej technologii naprawy nie ma konieczności ich wymiany na nowe, zużyte fragmenty zostaną uzupełnione. To pozwoli na skrócenie prac do minimum – informuje Cezary Stankiewicz z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie.

Na liniach „jedynki” i „dwójki” wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza o numeracji Z-1 i Z-2. Linia tramwajowa nr 3 kursuje natomiast zgodnie z rozkładem jazdy. Reporter Radia Olsztyn sprawdzał, czy pasażerowie komunikacji miejskiej, odczuwają zmianę z tramwaju na autobus.

00:00 / 00:00

Podobne prace zaplanowane zostały także na weekend 16-17 listopada na skrzyżowaniu ulic Kościuszki-Żołnierska. Podczas tych napraw kursowanie wszystkich linii tramwajowych będzie zawieszone do godz. 9.

Autor: B.Gajlewska / P.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, naprawa
Międzypokoleniowy marsz niepodległości w olsztyńskim Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących

Z okazji święta 11 Listopada w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie odbył się II Międzypokoleniowy Marsz Niepodległości. Uczniowie tak się ustawili, aby stworzyć kontury...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV