Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dla nas maraton wyborczy dopiero się rozpoczyna”. Jacek Protas komentuje koalicję PO-PSL w sejmiku

Fot. A. Piedziewicz

Marszałkiem województwa pozostanie Gustaw Marek Brzezin z Polskiego Stronnictwa Ludowego – zapewnia szef warmińsko-mazurskich struktur Platformy Obywatelskiej. To efekt koalicyjnego porozumienia zawartego w Warszawie.

W ubiegłym tygodniu PSL i Platforma wydały oświadczenie, w którym poinformowały o chęci zawarcia koalicji w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Na poziomie centralnym władze obu partii ustaliły, że w dwóch województwa stanowisko marszałka przypadnie politykom Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ustalono, że stanie się tam na Mazowszu oraz na Warmii i Mazurach.

Teraz szef wojewódzkich struktur Platformy potwierdza – choć Polskie Stronnictwo Ludowe ma w sejmiku mniej mandatów, niż PO i Nowoczesna, to marszałkiem pozostanie Gustaw Marek Brzezin z PSL.

Dla wielu z nas była to trudna decyzja. Ale dla nas ten maraton wyborczy dopiero się rozpoczyna. Budujemy współpracę, budujemy podwaliny pod wspólny start w kolejnych wyborach – w maju do Europarlamentu i jesienią do parlamentu krajowego

– tłumaczy poseł Jacek Protas, szef warmińsko-mazurskich struktur PO.

Platforma ma dostać trzy miejsca w 5-osobowym zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego – dwa miejsca wicemarszałków oraz jeden fotel członka zarządu. Jak wynika ze słów Jacka Protasa, najprawdopodobniej w zarządzie pozostaną jego dotychczasowi członkowie z PO, czyli Miron Sycz i Marcin Kuchciński. Możliwe, że dołączy do nich Jarosław Słoma, który w ubiegłym tygodniu objął mandat radnego sejmiku województwa. Jarosław Słoma był wicemarszałkiem województwa w latach 2010-2014, natomiast od roku 2015 jest wiceprezydentem Olsztyna.

Ostateczny skład zarządu województwa mamy poznać w przyszłym tygodniu, na zaplanowanej na 4 grudnia sesji sejmiku województwa.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w marszałek, Jacek Protas, Miron Sycz, koalicja, Polskie Stronnictwo Ludowe, Gustaw Marek Brzezin, Marcin Kuchciński
Jerzy Szmit: Nie chcemy, aby samorząd województwa stał się narzędziem do walki z rządem PiS

Jako sukces traktuje wynik wyborów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku samorządowego goszczący w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim. Jerzy Szmit...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV